השתלת שיניים

שתלים דנטליים

השתלות שינייםשתלים דנטליים הם בעצם מעין ברגים מטיטניום המוחדרים לעצם הלסת, במקום השיניים האבודות שנעקרו בעבר. שתלים אלו מאפשרים חזרה לתפקוד מלא של המתרפא בלעיסה, שהייה בחברה, חיוך ושיפור מראה אסטטי. בעבר ניתן היה לבצע זאת רק בעזרת תותבות נשלפות שגרמו הרבה אי נוחות למתרפא. עם התקדמות הידע והניסיון בהשתלת שיניים ניתן לבצע כיום שתלים כמעט לכל מתרפא.

השתלת שיניים

על ברגים אלה (שתלים) ניתן לבצע עיגון של מגוון פעולות, מביצוע כתר בודד ועד לשחזור של כל הלסת, או שתי הלסתות גם יחד. אחוז ההצלחה בהשתלות שיניים גבוהה מאוד (מעל 90%) ואין כאן “דחייה” כמו בהשתלות איברים אחרים בגוף, ברפואה כללית. אחוזי ההצלחה תלויים בניסיון של הרופא המשתיל, בסוג השתל, באופן ביצוע ההשתלה, מכשור של המרפאה, תחזוק והיגיינת הפה מצד המתרפא ובעיקר ביקורים אצל השיננית להסרת רובד/פלאק/אבן שן, כל 3 חודשים בממוצע. מילוי תנאים אלו חשוב מאוד בשמירה על הישרדות השיניים/שתלים לטווח ארוך, והזנחה מקצרת את חי השתלים בפה וגם את חיי השיניים והחניכיים.

מקובל לחשוב על פי סטטיסטיקה כלל ארצית על ממוצע של 10 שנים של הישרדות השתלים ואף יותר. תנאי זה מתמלא אך ורק אם קיים שיתוף פעולה, לאחר השתלת שיניים, מצד המתרפא בשמירה על צחצוח, היגיינה, וביקורים סדירים במרפאה אצל השיננית.

ישנם שיטות שונות במרפאה בתהליך השתלות שיניים וכל שיטה מותאמת למתרפא על פי המקרה, צרכיו וכמובן דרישות מסוימות שבהרבה מקרים יש למתרפא.

השתלת שיניים בהתאמה אישית

עקב ריבוי שיטות השתלת שיניים שהתפתחו בעשור האחרון, בחירת השיטה המותאמת למתרפא תעשה לאחר ביצוע C.T. ותוכנית טיפול מסודרת. בשלב זה הרופא מסביר למתרפא את כל שלבי הטיפול כולל הערכת זמן עד לסיום המוצלח של הטיפול. הרופא משתף את המתרפא בכל שלבי הטיפול תוך הסבר על שלבי הטיפול, לוחות זמנים ושיטת הטיפול.

בחירת הרופא לביצוע השתלת שיניים

לא כל מרפאות השיניים עוסקות בהשתלת שיניים וגם לא כל רופאי השיניים. חשוב לבחור מרפאה/ רופא בעל ניסיון בתחום השתלות שיניים ומבצע שתלים וגם שיקום עליהם כך כל הטיפול והאחריות על הטיפול מתבצעת במרפאה אחת ואין חילופי דין ודברים בין הרופא המשתיל לבין הרופא המשקם, דבר שמונע “טרטור” המתרפא ומתן כתובת אחת גם לאחר הטיפול לכל הצרכים שיהיו בעתיד.

חשוב לזכור! גם לאחר השתל על המתרפא להיות בקשר עם המרפאה להשגחה והישרדות הטיפול לאורך זמן.

במרפאה שלנו מבצעים השתלת שיניים ביום אחד ALL ON 4, השתלת שיניים ביום אחד ALL ON 6, השתלת שיניים ממוחשבת, הרמת סינוס, בניית עצם ועוד.

English English Français Français עִבְרִית עִבְרִית Русский Русский